Neden Temel Yapa?

Çünkü; Temel Yapa Çocuk Evi’nde çocuğun kendi başına yapmasına, uygulamasına fırsat verilir. Çocukta yapabiliyorum algısı güçlendirilir ve özgüven desteklenir.


Çünkü Temel Yapa Çocuk Evi’nde çocuk bir birey olarak kabul edilir, görüşlerine saygı duyulur ve fikirleri dikkate alınır.
Temel Yapa Çocuk Evi’nde programlar çocuk için etkilidir. Çocukların gelişim düzeyleri testlerle belirlenir ve ihtiyaçlara göre düzenlenen eğitim programlarıyla kolaydan zora doğru aşama aşama ilerlenir.


Temel Yapa’da anne-babalarla çocukların gelişimsel takipleri yapılır, avantajlı desteklenmesi gereken alanlarda ailelerle yapılan rehberlikle sağlıklı ilerleme sağlanır.


Uzmanlarımızca sınıflarda gözlenen çocukların evde de yaşadığı problemler üzerinde özenle durulur, takip edilir ve velilere önerilerde bulunulur.


Çünkü Temel Yapa ;


23 yıllık geleneği ile Yapa’dan mezun olan çocukların artık büyüyüp kendi çocuklarını getirdikleri güvenilir bir kurumdur.
Çünkü Yapa çocuğunun hızlı gelişen yanlarından alacağı özgüven ve geliştirilmesi gereken alanlara verdiği destekle çocuğa ilk yardım eli gibi ulaşır.


Çünkü Temel Yapa da anne ve babalarla birlikte gerçekleştirilen etkinlikler ve oyunlarla ailelere çocukları ile birlikte zaman geçirmelerinin gerekliliği hatırlatılır ve keyifle olumlu zamanlarının paylaşımına teşvik edilir.


Çünkü Temel Yapa’da “çocuk okulda eğlenerek öğrenir” ilkesinden yola çıkarak okul güzel, sevilen bir yer, her çocuk biricik tek ve özeldir yaklaşımlarıyla çocukların okulla ilk tanışmaları mutluluk içinde sağlanmasına fırsat verilir.


Çünkü Temel Yapa her zaman kendini yenileyen, gelişen öğretmenleriyle, öğretmen ve velilerin gelişiminin ön plana alan eğitimsel programlarıyla her yaşta gelişim ilkesi ile çocukların daha donanımlı yetişkinlerle bir arada olmasına fırsat verilir.


Temel Ya-Pa Çocuk çünkü;
Programlarda çocukların yaratıcılığını ön plana alarak düşünsel, sanatsal, yaşamsal alanlarda yaratıcı çözümler üreten, farklı çözüm yolları geliştiren uygulamalar yapılır.


Dış dünyaya özen gösteren kendisinden başka diğer çocukların ihtiyaçların farkına varan bunlara karşı duyarlı olmayı aşılayan programlarla çevreci çocuklar yetiştirir.


Çünkü Temel Yapa, çocuklara bilgi aktarmayı değil öğrenmeyi ve araştırmayı, sevmeyi aşılar.
Çünkü Temel Yapa’da çocuklara koşulsuz sevgi sunulur ve birbirleri arasında bu sevgiyi çoğaltmalarına fırsat verilir.
Temel Yapa Çünkü çocuklar yaparak yaşayarak öğrenmelerine fırsat verilir ve beceri gelişimleri ön planda tutulur.

 

#yapa #gaziantepkreş #gaziantepanaokulu